Jeszcze w roku poprzednim miały paść zapowiedzi, że w bieżącym roku Sony okaże fanom swoje najmłodsze dzieło - PlayStation5. Co prawda wśród graczy dalej popularna jest ostatnia konsola oraz nie wygląda na to, aby zainteresowanie nią miało osłabnąć. Mimo wszystko Sony zdecydowało się na zaprojektowanie konsoli do gier nowszej generacji, w związku z czym klienci niecierpliwie czekają.

Najnowsze technologie w PlayStation 5

Marka Sony już wielokrotnie pokazywała, iż bywa pionierem na rynku i potrafi zadziwić graczy. PS4 postawiła bardzo wysoką poprzeczkę konkurentom - wszystko przez zupełnie nową jakość, jakiej jeszcze nigdy nie zaproponowała żadna inna firma. Graficzne efekty, bardzo czułe DualShocki, gierki najwyższej generacji - fani oczywiście umieli docenić takie wspomniane szczegóły i przez to aktualnie PlayStation4 okazuje się być najszybciej sprzedawaną konsolą do gier w historii.

Oczywiście premiera PlayStation4 nie była pozbawiona kłopotów na początku premiery - Japończycy chcieli podważyć różnego rodzaju granice technologiczne (co faktycznie im wyszło), ale premiera oraz wcześniejsze zaprezentowanie PlayStation4 stworzyły mieszane odczucia. Konsumentom, którzy byli przyzwyczajeni do starszej konsoli PS3, nie całkiem przypasowały na przykład kontrolery, albowiem z początku wyglądały na naprawdę niewygodne w użyciu. Na końcu pady miały zasadniczo alternatywną formę, lecz problemem pozostawał inicjalny wypust PS4. PS4 przegrzewała się, urządzenie było w stanie też samodzielnie się wyłączać.

Jednakże po czasie oraz poprawach wrzucanych na bieżąco, okazało się, iż jednak firma Sony podąża w pożądaną stronę, a wypuszczona konsola posiada miano bestsellerowej. Jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które wiele graczy wspomina niezwykle sentymentalnie.

A czy PS5 się okaże analogicznym osiągnięciem?

Zapewne każdy człowiek czy też fan technologicznych świeżynek niecierpliwie oczekuje na pojawienie się najnowszej konsoli do gier. Firma Sony potwierdziła, że gierki poznane na PlayStation4 ruszą na najnowszej konsoli (lecz nie podziała odwrotnie, co wielu ludziom się nie spodobało). Mamy już teraz pierwsze teorie o kłopotach z pre orderami - mówią, że Sony nie wyrabia się z taśmą produkcyjną, jednak nie wiemy, czy nie są to aby tylko wredne hejty. W Sieci pojawiają się kolejne wieści także o tym, że PlayStation5 ma hipotetycznie kłopot z obrazem 4k. Aczkolwiek i w tym wypadku nie jest pewne, co jest rzeczywiste. Wszystko okaże się podczas premierowego ukazania się konsoli, czyli dziewiętnastego listopada tego roku.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz