Pierwszy raz największy i jeden z najbardziej popularnych festiwali w naszym kraju, odbył się jako Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, nazywający się tak od 1995 roku, zmienił ją ze względów prawnych. W tym roku jeden z najpiękniejszych festiwali na świecie odbył się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i jak co roku przyciąga ogromne rzesze fanów granej tam muzyki i niezwykłego klimatu tego wyjątkowego festiwalu.

Historia Pol'and'Rock Festival jest długa, a sam festiwal zmieniał się i zwiększał swoją jakość z biegiem lat. Na jego szybki rozwój wpływało nie tylko rosnące zainteresowanie fanów muzyki, ale również, coraz większa liczba jego sponsorów. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z pierwotnych dwóch na trzy, powiększyła się liczba koncertów gwiazd zagranicznych oraz ilość fanów muzyki zainteresowanych festiwalem. Od wielu lat liczba „woodstockowiczów” waha się między 300 a 750 tysięcy. Wejście na Pol'and'Rock Festival jest całkowicie darmowe, a porządku pilnują odpowiednie służby, mocno wspierane nazywanych „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten wiele razy nominowany był do konkursów mających na celu wyłonienie najciekawszych światowych i europejskich festiwali. Jego organizacja odbywa się na światowym poziomie. Jednak uczestnicy cenią sobie najbardziej coś więcej niż tylko dobrą organizację. Ludzie, którzy co roku od wielu lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival przepełnioną wzajemną akceptacją i radością. Festiwal ten jest miejscem, które pozwala na bezpieczną i przyjazną zabawę przy pięknej muzyce. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, która organizuje wiele warsztatów i spotkań, uczestnicy mogą porozmawiać z ciekawymi osobami, poddać się medytacji czy pogłębić wiedzę z wielu tematów.

Jedno jest pewne – warto przeżyć choć raz cudowne chwile wraz z innymi fanami muzyki i festiwalowego klimatu. Istnieje ogromna szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, również zostaniesz fanem festiwalu i powrócisz na Pol'and'Rock w następnym roku!

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz