Przegrana polskiego zespołu narodowego w pierwszym spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 - niesamowity pojedynek kadry narodowej Czech!

Ostatnie mistrzostwa świata w wykonaniu zespołu polskiego nie były zbytnio udane. Nasi reprezentanci rzecz jasna dali radę awansować do fazy play-off, lecz nie wszystkim podobał się styl, w jakim tego dokonali. Kibice futbolu z naszego kraju zgodnie sądzili, iż jest potrzebna zmiana na pozycji trenera. Między innymi z tego powodu prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza podjął decyzję o zakończeniu umowy z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został nowym selekcjonerem drużyny Polski, a jego pierwszym istotnym rywalem była czeska reprezentacja. Było to pierwsze starcie w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024 i bardzo ważne było to, aby zatriumfować.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra nastroje w polskiej drużynie były pozytywne, jednak weryfikacja przyszła bardzo szybko. Już po 3 minutach spotkania narodowa drużyna Czech bowiem zdołała strzelić dwie bramki. To był wielki szok zarówno dla zawodników, jak i fanów zebranych na stadionie w Pradze. Gracze kadry narodowej Czech od początku spotkania prezentowali się zdecydowanie lepiej od polskich zawodników i nie wiele wskazywało na to, że w drugiej odsłonie się to zmieni. Polska narodowa kadra w drugiej połowie tego meczu grała nieco lepiej, jednak to piłkarze z Czech zdobyli bramkę numer 3. Zdobywcą bramki numer trzy w 64. minucie był Jan Kuchta. Polscy zawodnicy próbowali odrabiać straty, lecz udało im się zdobyć jedynie jedną bramkę na 3 minuty przed zakończeniem spotkania. Warto wziąć pod uwagę fakt, iż ten pojedynek w wykonaniu zespołu narodowego Polski był tragiczny. Na pewno nie w ten sposób debiut w naszej reprezentacji wyobrażał sobie portugalski selekcjoner Santos. Kadra narodowa Polski zmierzy się z albańską reprezentacją w drugim pojedynku eliminacyjnych zmagań. Bez najmniejszych wątpliwości w tym meczu polska drużyna musi odnieść wygraną.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz